Hospoda u Vitoušů

Penzion u "Prťáka"

Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Stránky spolku

2017 09 25 Pekna 2017 0597 smallOpět po roce přišel čas Branovského posvícení. Tentokrát bylo "na co se dívat" už v sobotu ve 14h. Kdy se na místním hřišti sešli a předvedli něco ze svého umění, fotbalisté, jenž oblékali branovský dorostenecký dres.

Celá akce byla hlavně poctou Mírovi Šípkovi, který měl "v péči" několik generací malých fotbalistů na Branově. Návštěva byla nevídaná a myslím, že jak hráči tak i diváci se velmi pobavili.
Večer pak bylo v hospodě u Vitoušů připraveno posezení s hudbou. Tentokrát to "Rampas band" celkem rozjel a i díky výborné zpěvačce dostal sedící ze židlí. Kolem 23h však končil produkci. Nicméně doneslo se mi, že v tanci a zpěvu pokračovalo. Za vše prý mohla "dvě děvčata" od Buku, která zde byla poprvé a zavítala jsem vlastně náhodou. A tak "Fandovo piáno" se po dlouhé odmlce rozeznělo a končilo se až po půlnoci. V neděli pak byla zábava v Sokolovně.
Vrcholem posvícení pak byla již tradičně Pěkná hodinka. Opět jako v minulosti probíhala jak v místní Sokolovně, tak v naší hospůdce. Na začátku byli dle tradice přivítání nováčci. Tentokráte byli 3
a nutno dodat, že letos se neměli za co stydět a vydrželi v podstatě až dokonce. Jako každý rok (tentokrát již za větší účasti) proběhlo setkání na demarkační čáře. Další zajímavostí bylo, že celkem zahrály tři hudební tělesa. Tradičně Franta ČEPE, který se po zdravotních komplikací, přeci jen dal dohromady, aby mohl na Branovské Pěkné natáhnout měch své harmoniky. Později dorazila Fandu vystřídat Zdeňka Špěrková a několik písní si zahráli i spolu a to znělo opravdu dobře. No a na závěr vystoupil opět "Rampas Band", i když už bez černovlasé zpěvačky.
No a závěrem celého posvícení pak byla úterní Sousedská, které se účastní již méně lidí, ale i tak má své kouzlo.

    

Pár fotek je po registraci dostupných ve fotogalerii.

A ještě video