Hospoda u Vitoušů

Penzion u "Prťáka"

Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Stránky spolku

IMGP5924Letošní pouť se myslím vydařila nadprůměrně. V sobotu odpoledne proběhl turnaj "starých pánů" Memoriál J. a Z. Dubského.

Celkem se zúčastnily 4 týmy - domácí Branov, Roztoky, Středokluky a Broumy. Branovští měli trochu problém docházkou, ale nakonec se i díky "rychlým nákupům" podařilo dát dohromady, takže na každý zápas byli dokonce i 2 hráči na střídání. Nutno podotknout, že s ohledem na přípravu domácích by bylo potřeba střídajících víc. Trenérskou pozici po letech obsadil Roman Pálek a jeho individuální taktika na každý tým nakonec slavila úspěch. Díky průběhu došlo k zajímavé situaci, kdy v posledním zápase Branov- Broumy šlo o všechno, pokud by domácí prohráli skončili by poslední naopak výhra by znamenala celkové vítězství. To se nakonec povedlo, když z mnoha šancí se podařilo Branovz vstřelit 2 góly. Branovští tak možná i trochu překvapivě slavili 1. místo. Celou akci tak pokazilo jen nezaviněné zranění roztockého hráče, pro kterého musela přijet sanitka - pravděpodobně přetržená achillovka.
V neděli se pak konal již tradiční dětský turnaj příchozí, tentokrát s bohatším doprovodným programem. Bohužel děti z okolních vesnic nás nechaly trochu "na holičkách". Naštěstí však dorazili kluci z Kladna, takže nakonec opět byly 3 týmy a pak se ještě sehrál jeden zápas těch nejmenších. Opět byl nafukovací hrad a tentokrát i doprovodné soutěže, za jejichž splnění dostaly děti malou pozornost. Na závěr pak přijeli i branovští hasiči s mokrým ochlazením. Celkem jsem napočítal na plácku cca 120-130 lidí a přišlo mi, že dětem dopoledne líbilo. Na závěr pak bylo připravené občerstvení v hospodě U Vitoušů.
Celá akce se povedla díky nasazení spousty dobrovolníků ochotných se nějakým způsobem zapojit nebo i finančně přispět. Jelikož se myslím nedá přesně definovat kdo jakou měrou přispěl a nerad bych na někoho zapomněl, neuvádím jmenovitě, ale myslím, že každý ví. Je to zajištění sportoviště, dresů, sítí, přípravy jednotlivých atrakcí, zajištění občerstvení, pití, zajištění odměn pro hráče, napečení koláčů atd. Samozřejmě poděkování patří též všem sponzorům. A jak už jsem zmiňoval, velký dík i kladenským kluků a jejich rodičům, že k nám vážili cestu a pak našim hasičům.

Velké pozitivum vidím ve skutečnosti, že na obě akce dorazili lidi bez ohledu na to k jaké straně v obci se "hlásí". Nezbývá než doufat, že podobných "poutí" bude přibývat.

Pár fotek je dostupných ve fotogalerii.Pokud by někdo měl foto ze sobotního turnaje a byl ochoten poskytnout, jen uvítám.